A Csillagképek

A csillagok térben helyezkednek el, távolságukat szabad szemmel nem tudjuk meghatározni. Az égbolton elfoglalt helyzetük látszólagos, de az emberi szellem különös rajzolatokat vitt fel a csillagok közé. Így jöttek létre a csillagképek, amelyek csillagai legtöbbször nem tartoznak egymáshoz. Ettől függetlenül a csillagképek ma is segítenek tájékozódni az égbolton. Sok mítoszt őriznek, amelyeket őseinktől örököltünk, ezért nagy kincsnek számítanak.

Két Göncölszekér is van, a Nagy Göncöl és a Kis Göncöl. Sok hiedelem kapcsolódik hozzájuk, amelyek mind rendkívül érdekesek. Sok neve is van, amelyeket értelmezni kellene. Toroczkai-Wigand Ede azt írja, hogy táján vala az ég kapuja s a Göncöl vállán lehetett az Öregistenhez jutni. Az ég kapuja érdekes számunkra.

Mindig a név a legfontosabb számunkra, abból lehet értelmezni őseink alapgondolatait. A Göncöl név szerepel Göncölkarcsa község nevében, a Felvidéken „gyűr”, „összegyűr” jelentésű, továbbá családnévként is ismeretes.

Szerintem a Göncöl két szóból áll, a Gön és a Cöl szóból. Mivel tudom, hogy őseink a fél Földet lakták, sok nagy kultúrát hoztak létre, nézőpontom is mindig kivetül az egész világra. Ebből következik, hogy a Gön szó a Gin sumer szóval rokon, aminek Gyön jelentése van. Gyön, Gyün, Jön, ez a Gön értelme.

A másik szó a Cöl. A Cöl szabályosan származik a Szöl szóból, ami a Szül változata. A Szöllő, Szőlő, Szülő a Cöl őse, ami miatt a Cöl Szül fogalmat tartalmaz.

Összességében tehát a Gyön-Szül felel meg a Gön-Cöl szónak. A Göncöl jelentése megfelel őseink elképzelésének, ami szerint egy isten forgatja a Földet. A Nagy Göncöl és Kis Göncöl segíti munkáját, szekéren viszik a fényt, a csillagokat. Jön és Szül a Fény, új reggelt, új napot, majd jön az új éjszaka, majd megint az új reggel. A két csillagkép felelős a Föld forgatásáért. A „gyűr” és „összegyűr” jelentésében benne van a gördülés, a gyúrás, ami a Föld forgatásához szükséges energiát jelenti.

A Nagy Göncöl rúdját három csillag alkotja, amit három pár ökör jelképez. A középső a Mizar, ami mellett van egy kis csillag, a Hüvelypici. A Hüvelypici (Alcor) hajtja az ökröket, aki az ökör fülében ül.

Az Ursus név félreértés következménye. A magyarok alapította Rómában a nép egyre rosszabbul beszélt, latinná vált, és nem értette a magyar táltosok elbeszéléseit. A Gyön-Szül szekér feladata a Föld forgatása. Az Ursu, vagyis az Úr Keze is ezt végzi, Egyiptomban az Ursu Őrző jelentésű, vagyis Őrangyal. Az Ursu (Úr Su) nem volt pontosan érthető, ezért Ursus (Úrszusz) alakra módosították. A nagy Szuszogó Úr a Medve, ezért kapta aztán később az Úr Keze (Úr Su) a Medve (Urszusz) nevet. A medvéknek nincs köze a Föld bolygó forgatásához. Ez a vázolt példa is mutatja, hogyan pusztult le az egykori magas civilizáció a már nem iskolázott tömegek szintjére. Az ok az iskoláztatás általános voltának megszüntetése volt.

A Vega a Lant legfényesebb csillaga, magyar nevet visel. Ve annak a kisebb istennek a neve, aki rendkívül gyakori a magyar nyelvben, ma Vé képzőnek mondják, párja a Va/Vá mély hangrendű forma. Ve/Vé és Va/Vá magas isten, a legfelső istenek közelében helyezkedik el. A Ve-Ga jelentése Fény-Háza.

Vezér csillagképe az egyik legfontosabb számunkra. Vezér hősünk volt a korszerű Egyiptom megalapítója. De a csillagképnek több rendkívül fontos magyar neve van, amelyek az eltelt hosszú idő alatt keletkeztek. Talán Kilenc Vitéz mesehősünk a legrégebbi. A Kilenc Vitéz kilenc csillagot jelöl. Nimrúd a következő neve, aki a magyarok egyik fontos ősapja, Magor és Hunor, továbbá több testvér apja. Gilgamest is jelképezheti a csillagkép.

Vadász neve összefügghet Nimrúd nevével, aki nagy vadász az Úr udvarában. Hunter angolul Vadász, a Hun és Ter elemek Hun-Csillag jelentést tartalmaznak.

Óriás a következő neve. Ez a név azért fontos, mert megmagyarázza az Óriás fogalmát. Rokon a Hori-Horgas névvel, aki a felkelő Napisten, kezeivel, lábaival mászik fel hajnalban a földre. Még a Góliáth szó is szabályos fejleménye az Óriás szónak.

A görög Orion a magyar Óriás szónak a leromlása. Orionhoz sok monda kapcsolódik, amelyeket lehetetlen megérteni a magyar nyelv nélkül. Így Dionyszosz mítoszait sem.

Kaszás neve valójában a Halál fogalmához hasonló. Ozirisz neve Osz – Sok, Iri – Szem, elemekből jött létre. Ozirisz mítosza pontosan beszél a csillagkép jelentőségéről.

A csillagkép kilenc fontos csillagból áll, de a többi csillag közül is kiemelendők egyes fontos csillagok. A Kilenc Vitéz mesehős eszerint a Vezér csillagkép.

Első megjelenése Kr.e. 34.000 év körüli. Egy mamutcsont darabkán a Vezér csillagkép van felrajzolva, pontosabban belevésve. A rajz jól felismerhető, az öv alatt egy szablya látható. Vajon miből készült Kr.e. 34.000 évvel ezelőtt egy szablya? A rajz kardja a férfi nemi szervet jeleníti meg.

A csillagkép kilenc legfőbb csillaga a halál megjelenítője is. Az emberek lelke ebbe a csillagképbe távozik, vezetőjük Vezér isten.

Heka a fej neve. Három csillag alkotja, kettő a szem, a harmadik a száj csillaga. A Fi 1 és Fi 2 mellett a Heka a harmadik csillag, önmaga is kettős. Heka jelentése Nap-Háza, az egyiptomiaknál Varázsló. Hékás, Hékám szavaink ma is gyakoriak. A három csillag közül a Heka egynek számít, a másik két csillag csak látszólag van közel hozzá. A csillagkép alapján képződött Hekate istennő fogalma. Hekate istenasszony megjelenhet három gyönyörű nő képében, akik egymás körül táncolnak. Vagyis a Heka három csillaga alapján táncol Hekate. Még az is rendkívüli lehet, hogy őseink tudták, a Heka, vagyis a Lambda Orionis, kettős csillag, de jobb távcső segítségével kiderülhet, hogy hármas. De a másik kettő, a Fi 1, és Fi 2, messze van egymástól és a Hekától a valóságban. Heka-Te a név helyes formája, ami Heka-Isten értelmű. A görögök csak rontottak az ősi neveken. Lásd a témához a „Heka titka” című cikkemet.

A Betelgeuse és Bellatrix, valamint a Saiph és Rigel – Láb, adja a csillagkép felső és alsó csillagait. A középső három csillag az Orion Öve, aminek több más neve is van. A nevek pontosan beszélnek, de a kutatók nem akarják megérteni, mit mondanak az ősök. Juhászbot, Pásztorbot, Jákob Pálcája, Kampófa nevekből azt szűrték ki, hogy botot, pálcát, póznát láttak a három csillagban, mivel azok nagyjából egy vonalban vannak. Ezzel szemben az az igazság, hogy ezek a nevek szemérmesek, valójában a férfi nemi szerv nevei. Ráadásul téves az elnevezés. Különösen a Pásztorbot mutatja meg a valódi jelentést, ha tudjuk, hogy a Pásztor magyar név és valójában mit jelent.

Az Alnitak, az Alnilam és a Mintaka ugyan arab közvetítéssel maradtak fenn, de magyar nevek. Gyöngyfüzér lenne a nevük, amiben nem kell kételkedni. De az Al névelőt elvéve megkapjuk a Nitak, Nilam szavakat, amelyek közül az első Nyitak, Nyitok, a második Nyílás, „m” végződéssel Nyílám alakot adnak ki. Tehát ezeken a nyílásokon halad a lélek egyre feljebb. Ekkor jön a képbe Jákob Lajtorjája, a Létra fogalma. A Létra a Lét és Ra – Ember szavakből épül fel. Misztikus szó, mert az Ember Létéről beszél, amint az Orion Létráján, Jákob Lajtorjáján halad előre, hogy fennmaradjon, új létre szülessen.

Ekkor éri el a harmadik csillagot a lélek a Lélekvezető segítségével. A csillag neve Mintaka, amit Min, Ta és Ka elemekre szükséges bontani. Min a Menny, a Men, Mun alakkal együtt, a Ta a Táj, Ország, a Ka a Kapu, mivel kapuról van szó a csillag esetében. Mennyei-Táj-Kapuja, ez a Mintaka. Ebből következik, hogy itt megy be a lélek Isten örök országába. Ahol megtisztul, majd újra megszülethet új kisbaba formájában.

Teljesen elképedtem magam is, amikor az öv egyik csillagának a Révész nevét megtaláltam. De hiszen a Révész a Mintaka! A Révész viszi át a lelket Ten dicsőséges fényébe. A Révész szó a Ré és a Vész elemekből épül fel. A Vész a Vez (Vezet) rokonságába tartozik, tehát Vezér nevéhez, aki maga az Orion. A Ré és Vész elemekből felépült Révész rövidül Rév szóra, ami képzővel megint a Révész szóhoz vezet. A Révnek nem az esze azért a Rév-Ész.

A Nagy Orion-köd és környéke valójában Vezér nemi szerve. Erre utal Jákob Botja név is, ami tehát nem azonos Jákob Lajtorjájával. A 30.000 évesnél régebbi elefántcsont véset világosan mutatja a kardot. A Nagy Orion-köd két oldalán két gömbhalmaz látható, ez a két here. Magyar Nimród-tamgákon is látszik, hogy a népi rajzolatokon a csillagképben a köd Nimród nemi szervét jelenti, a magyar képzeletben.

A Nagy Orion-köd neve Fürjfészek. A fürj fészkében két tojás van. Miért pont fürjfészek? Azt tudjuk, hogy a fürjtojás potencia növelő, tehát a Fürjfészek összefüggésben van Jákob Botja, vagy Nimród Botja nevekkel.

Az öv három csillagában őseink a Mennyország Bejáratát látták. Akkor miről beszélünk? A mítoszok összefüggenek, Egyiptomtól Írországig és Kínáig, mert magyar eredetűek. A nép az öv három csillagát Mennyország Kapuja, és Mennyország Ablaka elnevezésekkel is illette.

A Kaszás környékén olyan csillagnevek vannak, amelyekből azt szűrték ki, hogy a Kaszás az égen egy kaszáló földműves. Ez tévedés, a Kaszás a Halál, aki ott lakik az égen. Az egyik csillag Kaszahugya nevű, ami Kasza Csillag értelmű.

Még a Tabit nevére érdemes kitérni, ami a magyar Tabiti istenasszony nevéből származik.

Maga a Vezér hét, illetve kilenc csillagból áll. A Kilenc szónak Gyilkosság Istene jelentése megfelel Vezér, a Kaszás, a Vadász, a Kilenc Vitéz legfőbb feladatának.

A Vadász, ezt jelenti Orion is részben, lába alatt van a Nyúl csillagkép. Nyolc csillagból áll, ami a Nyolc név Nyúlból való származását igazolja. Vagy a két füle és a test hat csillaga, vagy a test nyolc csillaga mutatja a Nyolc számnevet.

A Sánta Kata a Sziriusz. A Kata Királylány, a Sánta a Santa változata, ami miatt a név jelenthet Szent Királylányt is. Ő Ízisz. Másik neve Árva Leány Pillantása. Az egyiptomi Szótisz név valójában magyar nyelvű, a Szó Tisz értelme Szó Istennő, utalva Íziszre, aki a szót magas szinten alkalmazta. Mint Éva Anya is, aki a szó mestere volt. A Tündérfő, Tündérszemű Csillag, szintén a Sziriusz, kétségtelenné teszi Ízisz tündérségét.

Árva Dorka Szerencséje is rejtélyes mítoszt üzen.

A Nagy Kutya, a Kani fő csillaga a Sziriusz. A magyar nép még Ebcsillagnak is nevezi, ami kétségtelenül összefügg a Nagy Kutya nevével.

A Bika csillagkép egy része átlendült az égi egyenlítőn kicsit, ami miatt azt hitték őseink, hogy összeomlik a világ. A Bikát ezért igyekeztek leölni, amit Mithra, vagy Mithrász is gyakorol. Természetesen nem egy bikát öl meg, hanem visszalöki az Égi Bikát a helyére. Az Aldebarán és egy másik csillag a Bika Szarva.

A Méhkas a Hyades, Esőcsillagok, a Bika része. A görög nevet az Eső nimfák után kapta. Kikelet Hírmondója néven is ismert.

A Bikában van a Fiastyúk. Nagyjából 6-7 látható csillagból áll. Hetes, Hétcsillag, Hetevén, Hetevény, Hetemin, Hetemény nevei a Hét számnevet mutatják. A Hetevény név pontos jelentése Hét-E-Vény, vagyis Hét-Háza-A Fénynek.

A Tündérek Tánca a Pajzs csillagkép. A tündérlányok száma 11, a Tündérek Útján állnak össze rituális égi táncukra. Láthatjuk a Tündérek Tánca fogalom költőiségét, és a latin anyagias lepusztultságát. A lányok kartánca, amikor körbe álltak, ismerhető fel a Tündérek Tánca tündéreinek táncában.

Erdélyben Kaptár, Kaptárhugya, Leánygyűlés, Vadgalambfolt a neve. A Hugya itt is Csillag értelmű.

A Koszorúcsillag az Északi Korona, Corona Borealis. Csillagainak a száma, a nép mítoszai szerint, vagy 7, vagy 13. Ha a legfényesebb csillagokat számoljuk, akkor 8. Sehogy sem jön ki a 9, ami megfelelne a Bírák Gyűlése számának. A Bírák Gyűlése mégis a Vadász, ahol a kilenc bíró ítéli el, vagy szabadítja fel a lelket.

A Hattyú hat csillagból áll. Ezt is jelenti a neve, Hat Tyú, vagyis Hat Csillag. Egyik értelemben hadsereget mintáz. Az asszír Lebeddu Hadseregparancsnok jelentésű. Egy kitűnő magyar kutató szerint a Hatalom a Hat Alma változata. A jelvényt a sereg előtt vitték, több nép hadseregénél is élt ez a magyaroktól öröklött hagyomány. A római sasok alatt hat kerek csillag volt, ezek a csillagok, vagy almák jelképezték a légió hatalmát.

A magyar Lebédi, vagy Levédi szintén Hadseregparancsnok, nevének jelentése Hattyú. Tehát Lebédi nem volt király, hanem csak seregparancsnok. Az orosz Lebegy Hattyú, Lebegyev Hadseregparancsnok, aki nevében viseli sorsát, pár éve neve bejárta a világsajtót. A Hat Tyú szó összetett, ezért nem lehet más népek azonos jelentésű szavaival összehasonlítani.

A Hattyú másik feladata a házasság, innen lehet kiszűrni a Pártahunya nevet, ami Párta Csillag értelmű.

A Nyilas csillagképben van a Sánta Koldus, vagyis Nunki, Minden Élet Keletkezésének Földje. A Nunki is magyar eredetű név. A Szépasszony az Antares, aki a bál szépe.

Az Ikrek csillagkép magyar neve Ik-Er, vagyis Csillag-Úr értelmű. Eredetileg egy oroszlán mintázta a csillagképet, vagyis a Magyart, de azután, az Iker mai jelentésének megfelelően, két oroszlán mintázta az Ikret. A két oroszlán Magor és Hunor. Ebből az következik, hogy a még régebbi hagyományt nem ismerjük, valamint a görög, római és egyéb hagyományok kizárólag a magyar hagyományokból eredhetnek.

A csillagképek sumer nevei közül sok magyar nyelvű.

Az Eridanus-folyó az égen Eridu város folyója, ahonnan kiindultak a kereskedő és felfedező flották. A Drakon, a Sárkány, láthatjuk a mássalhangzók rokonságát. A Szekeres a mi csillagképünk, mert mi találtuk fel a szekeret. A Lant nevében a Lan az Oroszlán hősök neve, akikről meséltek a lantosok. Az Oroszlán maga Magor.

A csillagképek nevei változnak, a kínai nevek jelentését is vizsgálni kellene.

Rengeteg titok rejlik az égen. A latin és arab nevek is még sok magyar titkot rejtenek. Egyszer végre rendezni kellene a magyar csillagos égboltot.

A Csillagképek